Thursday , 19 October 2017
Duyurular:

BİDB Hakkında

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (BİDB) akademik araştırmalarda, eğitim programlarında ve idari birimlerin işleyişlerinde gerekli olan yazılım, donanım, network gibi merkezi bilişim sistemlerini servise sunar ve kullanıcıların gereksinimlerini karşılar. İAÜ’deki bilişim olanaklarını dünyada önde gelen kuruluşlar seviyesine çıkarmak için teknolojik gelişmeleri takip eder.

 

Misyonumuz

Teknolojiyi en üst seviyede takip ederek, sistem, yazılım, web, network ve donanım alanlarında her türlü bilgi işlem alt yapısının oluşturulması ve işletilmesi , eğitim, öğretim ve araştırmalara destek sağlanması, üniversitemizin ihtiyaç duyacağı diğer bilgi işlem hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmektir.

Vizyonumuz

Üniversitemizin nitelikli üniversiteler arasında yer almasını sağlamak için, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak bilişim alt yapısı, kullanıcı memnuniyeti, verilen servis kalitesi ve çeşitliliği bakımından Üniversiteler arasında en üst sıraya yerleşmek, bilişim alanında gerekli desteği eksiksiz sağlayabilen bir birim olmak

Comments are closed.

Scroll To Top