Wednesday , 17 July 2019
Duyurular

OFFICE 365

İstanbul Aydın Üniversitesi ve Microsoft işbirliği ile Office365 uygulamalarını bilgisayarınıza indirip ücretsiz faydalanabilirsiniz​.

 

 

 

 

 

 

 

 

bulut.aydin.edu.tr​  adresinden e-mail adresinizi  ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilir;

Eğitim için Office 365, okul çalışmalarınızı paylaşmanıza ve bunlar üzerinde işbirliği yapmanıza olanak tanıyan bir hizmetler grubudur. Şu anda bir akademik kurumda eğitim veren öğretmenler ve eğitimine devam eden öğrenciler, bunları ücretsiz olarak kullanabilir. Hizmete Office Online (Word, PowerPoint, Excel ve OneNote), sınırsız OneDrive depolama alanı​, Yammer ve SharePoint siteleri dahildir. Bazı okullar, öğretmen ve öğrencilerin tüm Office uygulamalarını 5 PC veya Mac bilgisayara ücretsiz olarak yüklemesine izin verir. Okulunuz bu ek avantajı sağlıyorsa, kaydı tamamladıktan sonra Office 365 giriş sayfanızda Office’i Yükle düğmesini görürsünüz.

Bir akademik kurumda tam zamanlı veya yarı zamanlı öğretim üyesi, personel ya da öğrenci olmanız ve şu gereksinimleri karşılamanız gerekir:

  • Okul tarafından sağlanan ve dış e-postaları alabilen, okula özgü bir e-posta adresine (örneğin: aydin.edu.t​​r) sahip olmanız gerekir.
  • Çevrimiçi bir teklife bireysel olarak kaydolmak için gerekli yasal sorumluluk yaşını aşmış olmanız gerekir.
  • İnternet erişiminizin olması gerekir.

Planı, koşullara uyan bir okulda çalıştığınız sürece kullanabilirsiniz. Uygunluğunuz herhangi bir zamanda yeniden doğrulanabilir. Eğitim için Office 365 planınız sona erdiğinde:

  • Office uygulamaları, belgeleri görüntülemenize izin veren ancak yeni belge oluşturmanızı veya düzenlemenizi engelleyen sınırlı işlevsellik moduna girer.
  • Okul e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş olan çevrimiçi hizmetler (Office Online ve OneDrive gibi) artık çalışmaz.​

OFFICE 365 İLE KULLANABİLECEĞİNİZ ÜCRETSİZ EK MODÜLLER

WORDEXCEL​POWERPOINT​ Office uygulamları web üzerinden çalışmaktadır. Dosyalar OneDrive ortamına yani bulutta saklanır ve her ortamdan (tablet, cep, pc, mac) açabilir düzenleyebilir ve istediğinizde herhangi bir bilgisayara indirebilirsiniz.
ONENOTE Dijital not defteridir. Paylaşılan not defterleri ekiplere notları ve bilgileri bir araya getirmek ve değişiklikler ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, kişilerin katkılarını otomatik olarak birleştirmek ve güncelleştirmek için ortak bir konum sağlar
PO​STA 50 GB kapasiteli E-Posta sakalama ortamı sunulmaktadır. E-Postalarınız otomatik olarak virüs ve spam kontrolünden geçirilir. E-Postalarınızı gruplayabilir, diğer e-posta sunucularından iletilerinizi otomatik transfer edebilir tek bir ortamdan okuyabilirsiniz.
TAKVİM Zamanınızı planlayabilir, randevu ve doğum günleri gibi önemli günleri not edebilir ve zamanı geldiğinde hatırlatmalar alabilirsiniz.
KİŞİLER İletişimde olduğunuz kişilerin e-posta, telefon, iş ve ev adresi bilgilerini kayıt edebilirsiniz.
ONEDRIVE Dosyalarınızı saklayabilir ve her yerden her cihazdan erişebilirsiniz. Çalışmalarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Kullanıcı başına 1 TB depolama alanıyla sunulmaktadır.
FORMS Akademisyenlerin ve öğrencilerin hızla ve kolayca özel testler, anketler, soru ve kayıt formları gibi çeşitli formlar oluşturmasını sağlar.
PLANNER Aynı proje üzerinde çalışan ekiplerin mevcut durumu her an telefonla ya da e-postayla birbirine sormasının önüne geçiyor. Bir proje yönetim uygulaması olarak işlev gören Planner, birden fazla kişinin aynı proje üzerinde daha verimli çalışmasını sağlamaktadır.
GÖREVLER Takvime işlenmesi gerekmeyen, ancak izlenmesi gereken şeyler için Görevler klasörünü kullanın.
VIDEO Video görüntülemek ve videoları paylaşabilirsiniz.
SHAREPOINT Proje ekibi içerisinde bilgi paylaşımı, doküman yönetimi ve versiyonlanması, iş akışı ile süreçlerin yönetimi, arama ve indeksleme işlemleri yapabilirsiniz.
DELVE İş arkadaşlarınızın uygulama üzerinden sizinle paylaşılan belgeleri görebileceğiniz ortam sunmaktadır.Aynı şekilde iş arkadaşlarınız da sizin paylaştığınız belgeleri görebilecektir.
HABER AKIŞI Çalışma arkadaşları arasında konuşma ortamı sağlar.
YAMMER Yammer ile kullanıcıların fikirlerini tartıştıkları, firmalarındaki ya da kendileri ile ilgili değişimleri güncelleştirmeleri paylaştıkları ve dünyanın her yerindeki kişilere ulaşmak adına kullanıcıların insanların farklı şirketler ile de bağlantılar kurup işbirliği yapmasını sağlayan sosyal ağdır. Yammer platformunda kullanıcılar gruplar oluşturabilir bu grular içerisinde işleri ile ilgili tartışabilir, dokümanlar paylaşabilir, aramalar yaparak başkalarının yaptığı çalışmalara erişim sağlar, anketler düzenlenir yani kısaca iş ortamında gerek kendi iş arkadaşları gerekse de iş ortakları ile iletişimin sağlandığı ortamdır.
POWERAPPS Kod bilgisine gerek duymadan mobil ve web tabanlı uygulama geliştirme ortamı sağlanmaktadır.
FLOW Office 365, Slack, Dropbox, SalesForce.com, Dynamics 365 ve benzeri pek çok uygulama ve hizmetinizde ortak görevleri ve iş süreçlerini otomatikleştirmeyi basitleştiren bulut tabanlı bir hizmettir.
DYNAMICS 365 Microsoft’un satışları arttıracak, pazarlama ve müşteri hizmetleri faaliyetlerinizden tam verim alınmasını sağlayacak yeni nesil CRM iş çözümüdür.

Comments are closed.

Scroll To Top