Thursday , 19 October 2017
Duyurular:

Daire Başkanlığı

Birol ÇELİK, Bilgi İşlem Daire Başkanı

1969 yılında Eskişehir’de doğdu. 1991 yılında KHO’ Yönetim ve Organizasyon Bölümünden mezun olduktan sonra TSK Bilgi İşlem Birimlerinde görevlendirilmek üzere 2000 yıllında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğindeki eğitimini tamamladı.

2006 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, 2008 yılında Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde Master eğitimini tamamladı.

2000 yılında TSK da Bilgi İşlem bölümlerinde çalışmaya başladı. Ağ ve Güvenlik Sorumlusu, Bilgi İşlem Güvenlik Sorumlusu, Sistem Yöneticisi ve Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı.

Ağustos 2010 ‘da TSK’dan emekli oldu.

Ekim 2010’ da İstanbul Aydın Üniversitesinde Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak göreve başladı.
Ekim 2010’dan bu yana İstanbul Aydın Üniversitesinde akademik ve araştırma hizmetlerine yönelik olarak bilgisayar hizmeti sunmak, kampüsleri arasında iletişim altyapısını oluşturup, işletmek ve yönetmek, idari hizmetlere bilgisayar yazılım ve kullanım desteği vermek, Öğrencilere ve öğretim elemanlarına bilgisayar kullanım olanağı sağlamak, telekomünikasyon (IP Santral ve ses hizmetleri) güvenlik sistemleri (Kamera, kartlı geçiş sistemi) ve etkinliklerde ses ve görüntü sistemlerini kurmak işletmek ve bütün bu alanlarda yeni teknolojileri takip etmek görevlerini yürütmektedir.
Birol ÇELİK iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Birol ÇELİK evli ve iki çocuk babasıdır.

birolcelik@aydin.edu.tr | +90 (212) 444 1 428 / 1135

Comments are closed.

Scroll To Top