Thursday , 19 October 2017
Duyurular:

Şifre Kullanım Politikası

[framed_tabs]

Değerli İstanbul Aydın Üniversitesi Akademisyen ve İdari Personeli;

Şifreler  özel hayatımızın  değerlerini koruyan teknolojik sanal anahtarlarımız… Bize ait olan yada işimiz veya konumumuz gereği sorumlusu olduğumuz değerlermizin güvencesi…

Şifrelerimizin, karşımızdaki insanların (iyi niyetli olsun, olmasın) tahmin edemiyeceği türden olması bizim için önemli, hatta şifreleri oluşturma aşamalarının en önemli bölümü.

Dolayısı ile Kurum politikasına uygun belirleyeceğiniz şifreler sizler için önem arz etmektedir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

 

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

WEBMAİL ÜZERİNDEN İLK AÇILIŞTA ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ

İlk olarak webmail üzerinden ilk açılışta şifre değiştirmek istiyorsak mail.aydin.edu.tr adresine girerek aşağıda görmüş olduğumuz işlem sırasına göre şifremizi güvenli bir şekilde değiştirebiliriz.

 

 

Yukarıda görmüş olduğumuz ekranda kullanıcı adımızı ve şuanda kullanmış olduğumuz geçerli parolamızı giriyoruz ve oturum aç seçeneğinden şifre değiştirme işlemimize devam ediyoruz.

Ve karşımıza gelen Parola Değiştir ekranından ise yeni parolamızı belirliyoruz.

 

 

Parola değiştirme işlemimiz güvenli bir şekilde tamamlanmıştır.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

WEBMAİL ÜZERİNDEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ

 

Webmail üzerinde şifre değiştirmek istediğimizde yapmamız gereken işlemler ilk olarak mail.aydin.edu.tr adresine ulaşıp aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi mail adresimize ulaşıyoruz ve sağ tarafta kırmızı renk ile işaretli olan ayarlar sekmesine tıklayıp parola değiştirme işlemine devam ediyoruz.

 

Yukarıdaki ekranda karşımıza gelen seçeneklerden Parolayı değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ve karşımıza parola değiştirme işlemi geliyor.Yeni şifremizi belirleyip kaydet şeçeneğine tıklayıp şifre değiştirme işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ
WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİ ÜZERİNDEN İLK AÇILIŞTA ŞİFRE DEĞİŞTİRME

İlk olarak Windows işletim sistemleri üzerinden ilk açılışta şifre değiştirmemiz gerekiyorsa yapmamız gereken işlemler sırası ile aşağıdaki gibidir.

Yukarıda ekranda görmüş olduğunuz “kullanıcı adımızı” ve şuanda kullanmış olduğumuz geçerli “parolamızı” giriyoruz ve enter tuşuna basarak  şifre değiştirme işlemimize devam ediyoruz.

Yukarıda görmüş olduğumuz ekran görüntüsünde şifremizin Windows işletim sistemleri üzerinde ilk açılışta parolamızı değiştirmek için ayarlanmış olduğunu görüyoruz. Tamam seçeneğinde işlemimize devam ediyoruz.

Ve karşımıza gelen Parola Değiştir ekranından ise yeni parolamızı belirliyoruz. Yeni şifremizi belirledikten sonra enter tuşuna basarak şifre değiştirme işlemine devam ediyoruz.

Parola değiştirme işlemimiz güvenli bir şekilde tamamlanmıştır.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİ ÜZERİNDEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME

Herhangi bir Windows işletim sistemi üzerinden şifre değiştirmek istiyorsak Windows oturumumuz açık iken ctrl+alt+del tuş kombinasyonunu kullanarak aşağıda görmüş olduğumuz ekran görüntüsü karşımıza gelmektedir. Karşımıza gelen bu ekranda Parolayı değiştirin seçeneğinden şifre değiştirme işlemine devam ediyoruz.

Yukarıda görmüş olduğumuz ekran görüntüsünde kullanıcı adımızı kontrol edip yeni şifremizi belirliyoruz.

Parola değiştirme işlemimiz güvenli bir şekilde tamamlanmıştır.

 

[/framed_tabs]

Comments are closed.

Scroll To Top